Robert Wyszyński – gratulujemy!

Dr Robert Wyszyński, otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Polonii i Polaków za Granicą. Gratulujemy! Jesteśmy dumni! Odznaczenie przekazał Jan Dziedziczak, sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą podczas III Zjazdu Badaczy Polonii w Krakowie.

Dr Robert Wyszyński pracuje dla Instytutu Pokolenia jako ekspert ds. badań społecznych. Jest inicjatorem i głównym autorem jednego z naszych ostatnich raportów „Atlas Polaków na świecie” gdzie zestawiliśmy dane uzyskane z polskich palcówek dyplomatycznych na całym świecie starając się oszacować aktualną liczebność Polonii, Polaków poza granicami i osób polskiego pochodzenia.

Doktor Wyszyński jest autorem ponad dwudziestu publikacji książkowych, a także licznych artykułów i raportów z badań na temat emigracji, repatriacji i tożsamości narodowej Polonii. Posiada bogatą ścieżkę dydaktyczną związaną z Uniwersytetem Warszawskim głównie z Instytutem Socjologii, a także z innymi uczelniami wyższymi..

Robert jest jednym z pierwszych pracowników/socjologów zatrudnionych od początku działania Instytutu Pokolenia i aktywnie uczestniczy w wielu projektach badawczych realizowanych przez Instytut.. Godzinami może opowiadać o wynikami prowadzonych badań socjologicznych, szczególnie tych dotyczących Polonii na świecie zarażając nas swoją pasją.

Robercie gratulujemy! Jesteśmy dumni!


Data publikacji: 22.11.2023

Czytaj również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. .

Zgoda