Czy nasze miasta mogą być miejscami, gdzie chcemy żyć my oraz nasze dzieci i… wnuki?
Kluczem do sukcesu i trwałego rozwoju gmin w Polsce, zwłaszcza tych średnich jest skupienie się na budowaniu lokalnie podstaw do tworzenia szczęścia rodzinnego. Aby to skutecznie osiągnąć należy wszelką aktywność wynikającą z obecnych kompetencji samorządu terytorialnego przepuścić przez filtr tego jak wpływają one na 6 podstawowych obszarów mających wpływ na funkcjonowanie rodzin i wybór przez nie swojego miejsca do życia. Wszystkie obszary są wzajemnie silnie powiązane. Zrównoważone oddziaływanie i dążenie do jak najlepszego zaspokojenia potrzeb mieszkańców (a szerzej – rodzin) mieszkających w danej gminie pozwala stworzyć najlepsze dla nich miejsce do życia.
Zapraszamy przedstawicieli gmin do udziału w bezpłatnym projekcie Instytutu Pokolenia. Oferujemy pakiet wspólnych działań: od badania poprzez warsztaty do ewaluacji, który pomoże zastosować w gminie model 6 który daje świeże spojrzenie na wszystko, co dzieje się w gminie i co samorządowcy robią dla swoich mieszkańców.
Stawia człowieka i jego rodzinę w centrum uwagi – jako kolebkę wspólnotowości i rozwoju.
W ramach rekrutacji wyłonimy 20 gmin z całej Polski. Z samorządami, które zakwalifikują się do projektu, będziemy go realizować do grudnia 2024 r.
REGULAMIN I ANKIETA – pobierz, wypełnij, podpisz i wyślij do nas!
na adres: 6ofr@instytutpokolenia.pl
Przedłużamy termin na zgłoszenia. Rekrutacja zostanie zamknięta 30.11.2023 r. 6 grudnia 2023 r.
P.S.
O modelu 6OFR dowiecie się więcej z poradnika „Jak gminną moc móc wzmóc”, dostępnego bezpłatnie na stronie https://instytutpokolenia.pl/6OFR/